English:

Licznik odwiedzin

Wszystkich: 19915335 W tym roku: 1086064 W tym miesiącu: 145043 Dzisiaj: 4621 W ciągu godziny: 78 Gości online: 32

Wydawnictwo Wydziału Zarządania Politechniki Częstochowskiej

Strona główna » WYDAWNICTWO WZ » O Wydawnictwie

Wydawnictwo Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej jest jednostką organizacyjną Wydziału ujętą w jego strukturze oraz podlegającą bezpośrednio Dziekanowi. Jej zadaniem jest przygotowywanie do publikacji i publikowanie monografii, zeszytów naukowych, materiałów konferencyjnych, prac naukowych oraz obsługa wszelkich przedsięwzięć związanych z małą poligrafią, które zlecają jej władze wydziałowe. Współpracuje w zakresie wydawniczym z Wydawnictwem Politechniki Częstochowskiej jako jednostką ogólnouczelnianą.

Siedzibą Wydawnictwa są pomieszczenia znajdujące się w budynku DS-4 przy al. Armii Krajowej 36 B (pok. 3), gdzie prowadzony jest również punkt sprzedaży publikacji wydziałowych i podręczników akademickich.

Plany wydawnicze obejmują corocznie kilkadziesiąt pozycji stanowiących szerokie spektrum problematyki naukowo-badawczej, jaką zajmuje się kadra naukowa Wydziału. Wydawane są również materiały będące spuścizną licznych konferencji naukowych, krajowych i międzynarodowych. Wiele z nich to publikacje anglojęzyczne.

Wydawnictwo prowadzi również dystrybucję książek drogą internetową. Z roku na rok zwiększa sie sprzedaż i liczba publikacji zawartych w planie wydawniczym. Realizowana jest wysyłka egzemplarzy obowiązkowych do Biblioteki Narodowej oraz Jagiellońskiej, jak i pozostałych bibliotek. Prowadzona jest wymiana publikacji między pokrewnymi uczelniami. Wykaz dostępnych tytułów umieszczony jest w Internecie.

 

http://www.zim.pcz.czest.pl/menu-102,ksiazki-w-sprzedazy
 

Wydawnictwo posiada nowoczesne urządzenia poligraficzne o szerokim zakresie formatowania. Jego techniczne możliwości zwiększają się, otwierając coraz to nowe perspektywy.

Załączniki